Klawisze

Klawisze

Postprzez Esala poniedziałek, 4 maja 2015, 18:47

Witam
Mam problem z klawiszami w pianinie. Niektóre po naciśnięciu nie odbijają w górę (nie wiem jak to inaczej określić) przy naciśnięciu pedału forte (przy niektórych klawiszach nawet i bez niego nie odbijają). Stroiciel i jednocześnie pan który sprzedał pianino mówi, że trzeba poruszyć klawiszem w boki i powinno się to przestać robić. Mam pianino 5 rok i nic. W okolicy nie ma innego stroiciela, a w internecie nie znalazłam nic na ten temat. Czy wie Pan może co powoduje ten problem i jak to naprawić?
Jeszcze mam drugie pytanie, nieco może odbiegające od tematu: gdzie najczęściej znajduje się numer seryjny? Szukałam już w moim pianinie (Gebr. Zimmermann Leipzig, podobno jest z 1941 jeśli coś ma to pomóc), ale nie potrafię znaleźć. Na zawieszeniu pokrywy klawiatury jest napisany ręcznie numer 113980, a na 2 klawiszach - w miejscu za płytą górną numer 14945. Nie dostałam żadej faktury, paragonu itp. od stroiciela i jednocześnie sprzedawcy więc nic więcej o tym pianinie nie wiem.
Jak rozwiązać problem z klawiszami?
Esala
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 4 maja 2015, 17:50

Re: Klawisze

Postprzez chrzaszcz czwartek, 7 maja 2015, 22:01

Często przyczyną takiego zachowania się klawiszy jest listwa zamkowa (ta przed klawiszami). Zbyt mały luz pomiędzy tą listwą a czołem klawisza powoduje zacinanie się białych klawiszy. Można spróbować odchylić trochę tę listwę i zobaczyć, czy klawisz "puszcza".
Jak podasz z jakiego województwa jesteś, to może da się znaleźć kogoś w pobliżu.
Pozdrawiam
chrzaszcz
chrzaszcz
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 13 lip 2014, 20:40

Re: Klawisze

Postprzez Esala sobota, 9 maja 2015, 14:51

[quote="chrzaszcz"]Często przyczyną takiego zachowania się klawiszy jest listwa zamkowa (ta przed klawiszami). Zbyt mały luz pomiędzy tą listwą a czołem klawisza powoduje zacinanie się białych klawiszy. Można spróbować odchylić trochę tę listwę i zobaczyć, czy klawisz "puszcza".
Jak podasz z jakiego województwa jesteś, to może da się znaleźć kogoś w pobliżu.
Pozdrawiam
chrzaszcz[/quote]

Woj. śląskie, p. cieszyński.
Problem dotyczy również klawiszy czarnych.
Esala
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 4 maja 2015, 17:50

Re: Klawisze

Postprzez chrzaszcz sobota, 9 maja 2015, 21:09

Na Śląsku jest wielu stroicieli, choćby ta lista http://www.spsf.pl/slaskie/
chrzaszcz
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 13 lip 2014, 20:40


Powrót do Pianina i fortepiany - problemy techniczne