pianino Angerhofer

pianino Angerhofer

Postprzez karolina środa, 10 maja 2017, 20:20

Dzień dobry, mam pianino Angerhofer. W związku ze sprzedażą mieszkania muszę podjąć co do niego jakąś decyzję. Kompletnie nie orientuje się w temacie ale może ktoś mi tu coś doradzi. Czy potraktować je jako dekorację i zabrać ze sobą? - jest w mojej ocenie wyjątkowo ładne z rzeźbionymi nogami i mosiężnymi uchwytami na świeczniki. Czy sprzedać? Jeśli tak to w jakiej mniej więcej cenie? Czy też próbować je odrestaurować? przywrócić mu świetność w jakikolwiek sposób się da? czy też zupełnie nie warto sobie nim zawracać głowy?
Pianino jest w mojej rodzinie od lat 60-tych, zostało kupione od starszej pani która prawdopodobnie była jego pierwszą właścicielką. Służyło wtedy do nauki gry dla dzieci i od tamtego czasu nie było nigdzie transportowane, po prostu stało jako mebel. Jedyną informacją jaką mam odnośnie jego sprawności to to, że pianino "nie trzymało stroju" i z tego względu bez naprawy nie warto go było stroić.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
karolina
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 10 maja 2017, 20:00

Re: pianino Angerhofer

Postprzez chrzaszcz czwartek, 18 maja 2017, 22:04

Pianino po 100 latach powinno przejść kapitalny remont, aby służyło przez kolejne kilkadziesiąt lat. Taki remont to koszt od 10 do 20 tysięcy złotych. Zawsze jest loteria co wyjdzie po remoncie, czy zadowoli pianistę, gdyż w XIX w. inne były gusta.
Rynek jest zawalony ofertami sprzedaży pianinami do remontu ( sprzedający pisze "tylko trzeba nastroić...). Dobre pianina sprzedają się po kilka tys. Czy szukając pianina kupisz dobre używane, czy za kilka zł, ale do remontu za ok. 15 tys?
Jak masz sentyment, to ok.
chrzaszcz
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 13 lip 2014, 20:40


Powrót do Pianina i fortepiany - problemy techniczne