Strona 1 z 1

Pianino Legnica - odświeżenie wyglądu

PostNapisane: niedziela, 20 wrz 2015, 23:18
przez mati.piano
Witam, posiadam w/w pianino, mam zamiar je przetransportować do nowego mieszkania i z tym jestem w stanie sobie poradzić, jednak problemem jest wygląd. Chciałbym je postawić w salonie, a pianino z racji "wieku" i wielu lat intensywnego użytkowania nie wygląda już tak ładnie jak kiedyś - wyblakło, lakier w kilku miejscach jest popękany, nawet okleina w jednym miescu jest oderwana (to akurat nie moja sprawka - takie już kupiłem 20 lat temu :P ). Moje pytanie: ile kosztowała by zewnętrzna renowacja? Czy można to zrobić samemu?
Mieszkam w Szczecinie, może zabrzmi to dziwnie, ale nie chcę wydawać na to fortuny,tak jak pisałem właśnie się przeprowadziłem, więc chwilowo jest dużo innych wydatków :)
Z góry dziekuję za wszystkie sugestie.

Re: Pianino Legnica - odświeżenie wyglądu

PostNapisane: poniedziałek, 28 wrz 2015, 12:01
przez chrzaszcz
Najlepiej polubić wygląd tego pianina.
Ściągnięcie starego lakieru i położenie nowego, wraz z naprawą ubytków, to koszt ca. 3000.
Nie da się ładnie uzupełnić forniru i naprawić lakieru w domowych warunkach. Lepiej kupić inne ładniejsze.

Re: Pianino Legnica - odświeżenie wyglądu

PostNapisane: środa, 30 wrz 2015, 12:57
przez pytający
Samodzielne malowanie pianina w domu - to zawsze "praca domowa", która wygląda na kiepskie chałupnictwo. Zawsze widać, że to amatorszczyzna, więc efekt jest bardzo daleki od pożądanego. Lepiej jest zostawić wygląd niedoskonały, ale oryginalny, niż oszpecić pianino robótkami ręcznymi bez możliwości późniejszego poprawienia.

Najśmieszniejsze są pianina malowane samodzielnie wałkiem na biało - miało być luksusowo, a wyszedł koszmarek, którego nawet sprzedać się nie da.