Liczba wyświetleń: 106 877

SEO, ranking, wyniki

Niniejsza strona powstała 4 kwietnia 2012 (starsze posty zostały przeniesione z poprzedniej wersji strony). Po dwóch miesiącach posiadała PR=1, po czterech otrzymała PR=2.

Naszą stronę codziennie odwiedza ponad 260 unikatowych osób, 80% których trafia tutaj nie z linków, ale poprzez wpisanie pytania do wyszukiwarki. Jeżeli chcą Państwo wymienić się z nami linkiem (najlepiej tematycznym), proszę o kontakt. We wrześniu 2013 przekroczyliśmy liczbę 15000 odsłon w ciągu miesiąca. Niezły wynik, jak na tak niszowy temat!

Nie mogę się nie pochwalić, że na większość fraz z wyszukiwarki nasza strona znajduje się w pierwszej dziesiątce wyników, a często wręcz na 1 czy 2 pozycji. Również podczas wyszukiwania z zagranicy, niekoniecznie na tematy polskie i niekoniecznie na frazy w języku polskim, osiągamy bardzo dobre wyniki, w obrębie pierwszej dwudziestki.

Strona jest również całkiem poczytna – przez półtora roku jej istnienia miała ponad 150.000 odsłon (moje własne odwiedziny nie są w tę kwotę wliczone).

Startowaliśmy z Alexa Traffic Rank ponad 9.000.000; obecnie osiągnęliśmy najlepszy dotychczas wynik 275.339. Takiego wyniku nie da się cały czas polepszać – wystarczy wyjazd na urlop mnie lub zainteresowanych odbiorców, a wynik się zmieni na niekorzyść (jak już raz było) – ale wierzę, że uda się to potem nadrobić.

Wpływy z reklam też są – ale tym się publicznie chwalić nie będziemy 🙂

Ciekawe są wyniki prezentowane przez Google Analytics, którego mamy na stronie od jakiegoś czasu. Podaje on m.in. 10 najpopularniejszych, najczęściej odwiedzanych podstron. Wyniki z jednej strony zaskakują, a z drugiej – zmuszają do refleksji… i do działania.

10 najczęściej odwiedzanych podstron:

 1. Strona główna (4520 odsłon)
 2. Wasze pytania i moje odpowiedzi: kupno i sprzedaż pianina (4321 odsłon)
 3. Polecane i niepolecane marki pianin (3194 odsłony)
 4. Spis treści: uwaga, ta strona jest w sumie na blogu najważniejsza, gdyż nie ma innego miejsca z wykazem wszystkich postów! (2422 odsłony)
 5. Moja prywatna kolekcja zabytkowych instrumentów klawiszowych (2158 odsłon)
 6. Pozostałe pytania z sieci, których nie dało się ująć w istniejące kategorie (2144 odsłony)
 7. Stroiciele i partacze, albo Ile kosztuje strojenie pianina (1981 odsłon)
 8. Jak zadbać o pianino czy fortepian? Wasze pytania i moje odpowiedzi (1887 odsłon)
 9. Giełda instrumentów muzycznych – możesz tu sprzedać lub kupić pianino! (1436 odsłon)
 10. Ustalenie roku produkcji pianina czy fortepianu (1244 odsłony).

Statystyki strony Ars Polonica (nie mogą mnie nie cieszyć:))

Popularność strony sprawiła też, że non-stop atakują ją boty z różnych krajowych i zagranicznych serwerów. Tak, w samym tylko maju 2014 próbowano się włamać na stronę 72344 razy. Zmusiło to nas do podjęcia pewnych kroków zabezpieczających.

Zapytania z wyszukiwarki, prowadzące na tę stronę:

 • polskie statystyki facebook (1)
 • ranking polskich instrumentow (1)

2 myśli w temacie “SEO, ranking, wyniki

 1. To pierwsza znana mi strona, której właściciel tak dokładnie sprawozdaje na temat jej wzięcia u internautów. Czy to dobrze? Nie wiem, choć szczerość nie może być zła. Ale wyniki godne uznania, gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *