Liczba wyświetleń: 110 030

SEO, ranking, wyniki

Niniejsza strona powstała 4 kwietnia 2012 (starsze posty zostały przeniesione z poprzedniej wersji strony). Po dwóch miesiącach posiadała PR=1, po czterech otrzymała PR=2.

Naszą stronę codziennie odwiedza ponad 260 unikatowych osób, 80% których trafia tutaj nie z linków, ale poprzez wpisanie pytania do wyszukiwarki. Jeżeli chcą Państwo wymienić się z nami linkiem (najlepiej tematycznym), proszę o kontakt. We wrześniu 2013 przekroczyliśmy liczbę 15000 odsłon w ciągu miesiąca. Niezły wynik, jak na tak niszowy temat!

Nie mogę się nie pochwalić, że na większość fraz z wyszukiwarki nasza strona znajduje się w pierwszej dziesiątce wyników, a często wręcz na 1 czy 2 pozycji. Również podczas wyszukiwania z zagranicy, niekoniecznie na tematy polskie i niekoniecznie na frazy w języku polskim, osiągamy bardzo dobre wyniki, w obrębie pierwszej dwudziestki.

Strona jest również całkiem poczytna – przez półtora roku jej istnienia miała ponad 150.000 odsłon (moje własne odwiedziny nie są w tę kwotę wliczone).

Startowaliśmy z Alexa Traffic Rank ponad 9.000.000; obecnie osiągnęliśmy najlepszy dotychczas wynik 275.339. Takiego wyniku nie da się cały czas polepszać – wystarczy wyjazd na urlop mnie lub zainteresowanych odbiorców, a wynik się zmieni na niekorzyść (jak już raz było) – ale wierzę, że uda się to potem nadrobić.

Wpływy z reklam też są – ale tym się publicznie chwalić nie będziemy 🙂

Ciekawe są wyniki prezentowane przez Google Analytics, którego mamy na stronie od jakiegoś czasu. Podaje on m.in. 10 najpopularniejszych, najczęściej odwiedzanych podstron. Wyniki z jednej strony zaskakują, a z drugiej – zmuszają do refleksji… i do działania.

10 najczęściej odwiedzanych podstron:

 1. Strona główna (4520 odsłon)
 2. Wasze pytania i moje odpowiedzi: kupno i sprzedaż pianina (4321 odsłon)
 3. Polecane i niepolecane marki pianin (3194 odsłony)
 4. Spis treści: uwaga, ta strona jest w sumie na blogu najważniejsza, gdyż nie ma innego miejsca z wykazem wszystkich postów! (2422 odsłony)
 5. Moja prywatna kolekcja zabytkowych instrumentów klawiszowych (2158 odsłon)
 6. Pozostałe pytania z sieci, których nie dało się ująć w istniejące kategorie (2144 odsłony)
 7. Stroiciele i partacze, albo Ile kosztuje strojenie pianina (1981 odsłon)
 8. Jak zadbać o pianino czy fortepian? Wasze pytania i moje odpowiedzi (1887 odsłon)
 9. Giełda instrumentów muzycznych – możesz tu sprzedać lub kupić pianino! (1436 odsłon)
 10. Ustalenie roku produkcji pianina czy fortepianu (1244 odsłony).

Statystyki strony Ars Polonica (nie mogą mnie nie cieszyć:))

Popularność strony sprawiła też, że non-stop atakują ją boty z różnych krajowych i zagranicznych serwerów. Tak, w samym tylko maju 2014 próbowano się włamać na stronę 72344 razy. Zmusiło to nas do podjęcia pewnych kroków zabezpieczających.

Zapytania z wyszukiwarki, prowadzące na tę stronę:

 • polskie statystyki facebook (1)
 • ranking polskich instrumentow (1)

 1. To pierwsza znana mi strona, której właściciel tak dokładnie sprawozdaje na temat jej wzięcia u internautów. Czy to dobrze? Nie wiem, choć szczerość nie może być zła. Ale wyniki godne uznania, gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *