Liczba wyświetleń: 277

Strojenie pianin Piła, Trzcianka

Szanowni Państwo,

nie jestem z Piły ani Trzcianki, ale bywam tutaj kilka razy w roku. Dlatego nie ma możliwości umówienia się na strojenie pianina czy fortepianu natychmiast. Proszę dzwonić – zbieram zlecenia, a potem je realizuję podczas kolejnego dłuższego pobytu w Trzciance / Pile. W warunkach, gdy w regionie nie ma stroicieli, proponowane rozwiązanie może być całkiem sensowne.

Ponieważ jestem niezmotoryzowany, mogę dotrzeć wyłącznie tam, gdzie dojeżdża komunikacja miejska. W przypadku dalszych okolic musi być odbiór mnie samochodem.

Pracuję z instrumentami wszystkich typów i marek, nawet tymi najstarszymi, z XIX wieku, których strojenia inni stroiciele nie chcą się podjąć. Przeprowadzam różnego rodzaju naprawy i usprawnienia; regulację mechaniki, czyszczenie wnętrza pianina / fortepianu. Doprowadzam zaniedbane fortepiany i pianina do stanu użytkowego, uruchamiam zniszczone instrumenty.

Podczas strojenia stosuję wyłącznie tradycyjną metodę strojenia ze słuchu, bez użycia tunera. Słuch mam absolutny, ale poza tym mam indywidualne podejście do kwestii temperacji, co sprawia, że nastrojone pianino lub fortepian nie przypomina brzmieniem “pianina” cyfrowego (keyboardu), lecz jest nastrojone indywidualnie. Zresztą, zawsze mogę skorzystać z tunera – wszystko jest do ustalenia przed rozpoczęciem prac.

Na strojenie i inne prace trzeba zarezerwować kilka godzin (w zależności od stanu instrumentu) – zazwyczaj od 2 do 8.

Minimalne wymagania:

  • Podczas strojenia w pomieszczeniu z pianinem winna być zapewniona cisza (dotyczy to m.in. dzieci, psów, TV, prac domowych);
  • Niepalenie tytoniu podczas mojej wizyty;
  • Dostęp do wody i dobrego źródła światła;
  • Dobry, mocny odkurzacz (nie ręczny! i nie robot odkurzający) i młotek powinny być do dyspozycji.

W przypadku, gdy pianino jest w środku brudne, przed strojeniem (naprawą, regulacją…) zostanie przeprowadzone jego czyszczenie. Nie ma możliwości pracy z brudnym pianinem.

Proszę się zwracać:

w sprawie strojenia pianina / fortepianu:

(pn-pt 9-18, sb 10-14)