Uwaga: ten artykuł dotyczy wyceny pianin na potrzebę sprzedaży. Jeżeli chcą Państwo kupić pianino, zapraszam tutaj.
Na świecie jest przyjętym standardem, że pianina bądź fortepianu nie wycenia się bez jego sprawdzenia, czyli zaocznie. Wartość pianina / fortepianu nie polega na jego marce, modelu, numerze czy wyglądzie meblowym. Nie ma notowań giełdowych na stare pianina poszczególnych marek, i pytania typu “ile jest warte pianino Sommerfeld?” pozbawione są sensu.
Rzeczywiście, żeby ustalić wartość pianina, należy sprawdzić je osobiście. Jak najbardziej do tego zachęcam, gdyż wizyty specjalisty nic nie zastąpi.
Jednak co ma zrobić osoba, która się nie zna na pianinach, ale po prostu potrzebuje je sprzedać? Przecież niekoniecznie jest sens wzywać specjalistę, jeżeli i tak nic z pianinem robione nie będzie. Nie zawsze też specjalista jest osiągalny.
Można, oczywiście, zwrócić się do pewnych “pomysłowych” stron, gdzie widnieje absolutnie niedorzeczna, wzięta z sufitu tabelka wartości pianin w oparciu o ich markę i wiek. Powiem szczerze: trudno o większe kuriozum. Nie da się określić wartości pianina w oparciu o jego producenta i wiek, tak samo jak i nie da się określić “wartości” człowieka w oparciu o jego imię, wzrost i wagę. Absurd? No, niektórzy tak nie uważają…
Można posłużyć się pewnymi niemieckimi pomysłami, które również próbują chwycić diabła za ogon i proponują różne dziwaczne algorytmy w stylu “na ile procent zmniejsza się wartość pianina w oparciu o jego wiek i o klasę producenta”. Już widzę profesorów eugeniki, mierzących suwmiarką odległość od nosa do uszu tubylcom w Tybecie… Z tego zawsze wyniknie, że “pianino ze średniej półki po 75 latach użytkowania straci 90% wartości”. A więc zabytkowe pianina są ad hoc nic nie warte. Ale jak ocenić wartość wyjściową, jeżeli w swoim czasie, np. pod koniec XIX wieku, pianino kosztowało, powiedzmy, 805 ówczesnych franków? I znów że, nie liczy się, prócz wieku i marki, nic – ani to, gdzie pianino stało, ani jak było używane, ani czy było remontowane…
Nie da się stworzyć żadnego obiektywnego algorytmu czy arkuszu kalkulacyjnego, “wyceniającego” wartość pianina lub fortepianu, bez znajomości z konkretnym instrumentem!
Da się natomiast wycenić pianino w oparciu o indywidualną i bardzo dobrą znajomość rynku wtórnego w Polsce, a więc nie tylko o to, za ile wystawiane są pianina na Allegro, Lento, OLX, Sprzedajemy etc, a o to, za ile są one tam faktycznie sprzedawane. Bo wystawić – to jedno, a sprzedać – to zupełnie inna sztuka…
A więc proponuję Państwu unikatową możliwość przeprowadzenia zdalnej wyceny internetowej Państwa pianina, fortepianu lub fisharmonii.
Jedyny warunek wyceny internetowej – muszą Państwo zapoznać mnie z instrumentem, który trzeba wycenić, czyli sprawić, żebym miał pełne rozeznanie w jego właściwościach i jego stanie technicznym.
Można to zrobić za pomocą zdjęć oraz informacji dodatkowej. W przypadku instrumentów starszych (przedwojenne i starsze) wymagany jest filmik z nagraniem BRZMIENIA wszystkich klawiszy pianina / fortepianu (gama chromatyczna).
Ważne jest, aby nadsyłane informacje były kompletne! W przypadku antycznych, zabytkowych pianin i fortepianów zawsze najważniejszy jest filmik, dopiero potem – zdjęcia, i na końcu – informacja dodatkowa!
Koszt wyceny internetowej wynosi 20 złotych (22 zł przy wpłacie poprzez PayPal/DotPay). Poniżej są dane do wpłaty oraz przyciski przekierowujące do stron z płatnościami.
Tylko 20 złotych* za wycenę zdalną pianina, fortepianu lub fisharmonii
11 2490 1044 0000 4200 9258 7302
* Podwyższona opłata wynika z prowizji pobieranych przez Dotpay i PayPal.
Ważna uwaga: wycena obejmuje jedynie samą wycenę, bez możliwości odkupienia (skupu) pianina / fortepianu czy pośredniczenia w jego sprzedaży.
To samo dotyczy kwestii ustalenia roku produkcji pianina bądź fortepianu. Jeżeli miałbym dodatkowo określić rok czy lata produkcji, wpłaconą kwotę należy podwoić. Jeżeli miałbym sporządzić wycenę z datowaniem w postaci dokumentu PDF z pieczątką i podpisem, o cenę oraz możliwość wystawienia takiego dokumentu proszę najpierw zapytać.
Najpierw potrzebna informacja, wspólna dla wszystkich instrumentów klawiszowych. Opis potrzebnych zdjęć znajduje się poniżej.
- Numer seryjny instrumentu (może być sfotografowany) oraz marka / nazwa producenta;
- Informacja o tym, jak często i kiedy po raz ostatni instrument był strojony, oraz czy był kiedykolwiek remontowany (jeżeli tak – na czym w przybliżeniu polegał remont);
- Kiedy i jak intensywnie instrument był używany;
- W przypadku fortepianu: jego dokładna długość (mierzona od listwy pod klawiszami do najdalszego punktu fortepianu). Nie należy mierzyć fortepianu wzdłuż klawiatury!
- Ważne fakty z historii danego instrumentu (np. uszkodzenie podczas przeprowadzki, pożar, malowanie, zalanie wodą, zjedzenie przez myszy / mole itp.);
- Jeżeli to możliwe, proszę określić wady i zalety instrumentu (ładny / brzydki dźwięk, [nie]sprawny mechanizm, nietrzymanie stroju, ew. to, co mówił stroiciel);
- Jeżeli instrument był niedawno kupiony, proszę o wskazanie źródła i ceny, jaką się zapłaciło;
- Na jakim piętrze znajduje się instrument (czy jest winda towarowa, czy wyniesienie jest łatwe / utrudnione);
- Ile czasu przewiduje się (maksymalnie) na sprzedaż instrumentu.
To tyle, jeżeli chodzi o pomocne informacje.
Oto przykład opisu pianina, jakiego oczekuję. Pokazuję na dwóch wymyślonych przykładach, jaki stopień uszczegółowienia jest wymagany. Proszę kliknąć i się zapoznać. Oczywiście, mogą Państwo napisać jeszcze więcej i lepiej – ale na pewno nie mniej.
Jeżeli nie mogą Państwo udzielić odpowiedzi na którekolwiek z powyższych pytań (np. “nie wiem, czy i kiedy fortepian był strojony”), proszę o nadesłanie filmiku nawet w przypadku nowszych instrumentów.
A teraz wykaz niezbędnych zdjęć. Zdjęcia muszę być dobre, ostre, duże, w dużej rozdzielczości, nieporuszone, niezmniejszone, z błyskiem. Proszę przed wysłaniem przejrzeć zrobione zdjęcia, żeby sprawdzić, czy cokolwiek na nich widać.
Zdjęcia pianina:
- Ogólny plan instrumentu (przykład 1, 2);
- Zbliżenie na klawiaturę i znajdujące się nad nią napisy firmowe;
- Zdjęcia środka instrumentu: w pianinie w tym celu należy otworzyć górną klapę oraz zdjąć przednią ściankę (tzw. drzwi górne), tak by mieć ogólny widok na wszystkie młotki i struny od przodu (nie od góry). Z wnętrza pianina można zrobić jedno ogólne (przykład 1, 2) oraz kilka “miejscowych” zdjęć (przykład 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10), tak żeby ująć możliwie jak najwięcej;
- Zdjęcie dolnej części wnętrza pianina. Trzeba zdjąć dolną pokrywę (drzwi dolne), nad pedałami, i sfotografować to, co się tam znajduje (przykład 1, 2);
- Zdjęcie tego, co stanowi ewidentną wadę wnętrza pianina. Nie chodzi o uszkodzenia “meblowe”, rysy na politurze, tylko uszkodzenia konstrukcji bądź mechanizmu. O ile coś takiego w pianinie jest (przykład 1, 2, 3, 4).
- Jeżeli ktoś jest na tyle ambitny, że znalazł już sposób na wyjęcie mechanizmu z pianina, proszę o sfotografowanie go również od tyłu (od strony strun) (przykład).
Uwaga: zamieszczone przykładowo zdjęcia obrazują nie tylko to, co powinno zostać sfotografowane, ale i to, jak, czyli jaka jest wymagana jakość i wielkość zdjęć. W tym celu proszę otworzyć lub pobrać poglądowe zdjęcie, powiększyć je, spojrzeć na szczegóły itd. Kompromisy w zakresie jakości zdjęć często uniemożliwiają wycenę.
Jak widać, wystarczy 5-10 dobrych, odpowiednich zdjęć oraz w miarę rozgarnięty opis, żeby stan techniczny pianina stał się niemal oczywistym. Jeszcze raz podkreślam: stan techniczny, gdyż stan wizualny prawie nie wpływa na wycenę pianina czy fortepianu (z wyjątkiem, oczywiście, instrumentów amatorsko przemalowanych lub w sposób znaczny uszkodzonych wizualnie).
Ważna rzecz: mogą zostać Państwo poproszeni o nagranie filmiku z brzmieniem pianina, a dokładniej wszystkich jego klawiszy (gama chromatyczna) w możliwie wolniejszym tempie. Dotyczy to każdego starego pianina czy fortepianu. Również wówczas, gdy w przypadku nowszego instrumentu ani opis, ani zdjęcia nie są wystarczająco miarodajne, może być potrzebny filmik, żeby lepiej zrozumieć faktyczny stan instrumentu. Ot, po obejrzeniu tego filmiku moja opinia o pozornie “całkiem nie najgorzej zachowanym” “zadbanym pianinie”, niemalże “członku rodziny” diametralnie się zmieniła. Zachęcam do obejrzenia, żeby było wiadomo, jak taki filmik powinien wyglądać. Nagrać go można zwykłą komórką z internetem, a potem wrzucić na YouTube, WeTransfer lub na Dysk Google.
Proszę pamiętać, że im bardziej szczegółowo przedstawią mi Państwo swój instrument, tym bardziej dokładna i miarodajna będzie moja wycena.
Wszystkie powyższe informacje proszę wysłać na adres mailowy:
Zdjęcia fortepianu:
W fortepianie nie da się sfotografować mechanizmu bez jego wyjęcia. Ale nie zalecam wyjmowania go temu, kto nikt wcześniej tego nie robił: mechanizm można uszkodzić lub nie zamontować z powrotem. Tym nie mniej, pozostałe części fortepianu są równie ważne.
1. Ogólny widok instrumentu;
2. Zbliżenie na klawiaturę i znajdujące się nad nią napisy firmowe;
3. Zdjęcia środka instrumentu: w tym celu należy otworzyć górną klapę przez jej całkowite podniesienie. W środku należy zrobić zdjęcia:
- ogólne wszystkich strun (na całej długości i szerokości);
- Napisów / nadruków firmowych pod strunami;
- Po zdjęciu (wyjęciu) pulpitu na nuty należy sfotografować w zbliżeniu wszystkie kołki, na które nawinięte są struny. Najlepiej, jeżeli każdy przedział tych kołków (a jest ich 3-4) zostanie sfotografowany osobno;
- Na dole pod strunami widoczne są młotki. Trzeba tak ich ująć, żeby one były maksymalnie widoczne na zdjęciu (lub na zdjęciach);
- Listwy tłumików;
- Oczywiście, jeżeli mechanizm fortepianu został już wyjęty, trzeba sfotografować go w całości z różnych pozycji, tak aby zdjęcia jak najwierniej ukazały jego rzeczywisty stan, ewentualne ubytki i uszkodzenia. Proszę też o fotografię nazwy producenta mechanizmu oraz jego numeru seryjnego;
4. Jeżeli od fortepianu pewne elementy zostały odłączone (np. lira pedałowa), należy je sfotografować lub przynajmniej poinformować o ich istnieniu;
5. Zdjęcie tego, co stanowi ewidentną wadę wnętrza fortepianu (np. rdza, pleśń, pęknięcie, zalanie, ułamane detale). Nie chodzi o uszkodzenia “meblowe”, rysy na politurze, lecz o uszkodzenia konstrukcji bądź mechanizmu. O ile coś takiego w fortepianie jest.
Oprócz zdjęć i opisu fortepianu, mogę poprosić o nagranie przez Państwa filmiku z brzmieniem wszystkich klawiszy fortepianu (gama chromatyczna). Więcej szczegółów – w opisie zdjęć pianina (wyżej).
Zdjęcia fisharmonii:
Niestety, fisharmonii nie da się rozmontować na tyle, żeby sfotografować jej najważniejsze podzespoły. Tak naprawdę, fisharmonię należy sfotografować ogólnie oraz w zbliżeniu na klawiaturę i gałki rejestrowe (żeby napisy na nich były na zdjęciach widoczne), osobno również na tabliczkę producenta. Do tego – wyczerpujący opis słowny. Również przydałby się filmik, na którym można nagrać zarówno gamę chromatyczną (wszystkie klawisze fisharmonii po kolei), jak i dowolne akordy lub kawałki muzyczne. W celu nagrania filmiku należy wyciągnąć wszystkie możliwe gałki rejestrowe. Rzecz jasna, fisharmonię trzeba napędzać powietrzem dwoma nogami, a więc nagrywamy filmik na siedząco.
***
Jak już podkreśliłem, nie ma “cudownej wyceny” na podstawie marki pianina, toteż proszę nie kierować do mnie pytań, a zwłaszcza telefonów, w stylu “Mam pianino marki XYZ, ile ono jest warte?”. Ktoś domaga się ode mnie “no chociażby widełek cenowych”… Ciekaw jestem, co taki ktoś sobie myśli, gdy mówię: “Od 0 do 20.000 złotych”. Jeżeli weźmie wyliczoną średnią, to będzie w okropnym błędzie, mimo iż nawet tego nie zrozumie…
Specjalista, który wyceniałby pianino (fortepian) przy ocznej wizycie, musiałby sprawdzić dokładnie te rzeczy, które wymieniłem jako niezbędne do sfotografowania. Zatem, jeżeli nie możecie Państwo zaprosić do siebie specjalisty, przynajmniej pokażcie mu swój instrument tak, jak on by chciał go zobaczyć. W przeciwnym wypadku wycena się nie uda, i nie ma też większego sensu.
Zapytania z wyszukiwarki, prowadzące na tę stronę:
- pianino st petersburg (5)
- pianino gdzie tabliczka (3)
- wycena piania będzin (3)
- pianino bez przedniej plyty (2)
- olx pianino (2)
- tabliczki znamionowe na starych pianinach (2)
- Wyceny fortepianow (2)
- wykaz angielskich marek pianin (2)
- pianino z 1867r wycena (1)
- Tabliczki znamionowe Gda?sk (1)
- pianino st petersburg cena (1)
- steiman pianino ceny (1)
- thein 8654 pianino (1)
- urbas & reisshauer (1)
- wycena antyków pianina (1)
- wycena fortepianu jaworzno (1)
- wycena pianina wesola (1)
- wycena renowacji pianina warszawa (1)
- Bezplatna wycena pianin i fortepianow (1)
- pianino petersenor berlin (1)
- carl mand coblenz pianino wycena (1)
- ile jest warte pianino z 1855 (1)
- J p lindner sohn stralsund pian8no (1)
- jak wygląda pianino z gury (1)
- jak wyj (1)
- monika mazur wisniewska dabrowa gornicza (1)
- olx pianina antyki (1)
- olx pl pianino legnica (1)
- pianino C heidenreich berlin (1)
- pianino eisenberg thur (1)
- pianino georg hoffmann berlin nr seryjny 6787 (1)
- pianino j p frickert berlin (1)
- Pianino olx (1)
- z tyłu pianina widać struny (1)
Pianino Caecilia. Stare, utrzymane w świetnym stanie, klawisze działają. Proszę o wycenę “http://img41.imageshack.us/i/d556.jpg/”
To nie jest pianino. Poza tym, proszę o lekturę strony, którą Pani komentuje.
posiadam fortepian C.GOETZE. ST.PETERSBURG. z 1890-1895r fortepian jest w dobrym stanie 95% jedna noga lekko uszkodzona, gra może być lekko uszkodzony
Super!
Fajny blog 🙂 Taki życiowy
🙂
PS. Ponoć nie ma żadnej tabliczki znamionowej, nawet z tyłu, na jednym zdjęciu jest tylko widoczny wew. numer po lewo, chyba 5758…
Witam, po wnikliwej lekturze bloga mam tyle wiadomości, że jestem w kropce 🙁 chciałam kupić pianino ale takie, które będzie również pasować do naszego wnętrza, zastanawiam się, czy żeby kupić dobra pianino koniecznie trzeba po nie jechać osobiście i najpierw je zobaczyć? Mieszkam w centralnej Polsce a podobają mi się pianina, które znajdują się w Gdańsku lub w górach 🙁 Na chwilę obecną znalazła takie cacko w moim wojewódzwtie. Prosiłabym o opinię i poradę czy może lepiej kupić coś “z gór” ? Rozmawiałm z właścicielem i pianino stoji od 20 lat bez grania, w parterowym domku na dole, jest po dziadkach więc nie jest w stanie za wiele powiedzieć, wszystkie klawisze ponoć odbijają…
Z góry dziękuję, Ela
Witam,
myślę, że na postawione pytania Pani zna moją odpowiedź 🙂
Pianino z linku – to ruina, wymagająca remontu generalnego, który w przypadku anonimowego pianina (nawet jeżeli prywatnie wiemy, jaka to firma) jest pozbawiony sensu.
Witam, dziękuję zatem za poradę.
Witam chciałbym przesłać wiadomosc z prosba o bezpłatną wycenę pianina ale nie wiem na jaki mail? Bo przez to okno nie wiem jak dołaczyć załaczniki bo nie rozumiem po angielsku.
Witam, na górze jest zakładka “Kontakt”, tam jest mail do mnie.
pianino petrof 257600 Proszę o wycenę
witam, pianino petrof 257600
Muljon złotych.
Pingback: Bezpłatna wycena fortepianów i pianin | Ars Polonica
Pingback: Kolejna porcyjka jadu | Ars Polonica
Mogę zapytać o coś czego nie rozumiem, dwie tabliczki jedna wyżej G . Wolkenhauer Stettin, druga niżej Steinman & Vierdag. W internecie nie znalazłem takiego pianina i zastanawiam się o co może chodzić.
no i kompletnie nie wiem gdzie może być nr. fabryczny… bardzo proszę o pomoc gdzie go znaleźć (próbowałem już działu “Gdzie znajdę numer”) – ale nistety nie znalazłem.
U Wolkenhauera numer jest na jednej z bocznych ścianek, jednak nie zawsze. Proszę o przesłanie kilku zdjęć ze środka pianina (adres mailowy w zakładce “Kontakt”), spróbuję go zlokalizować.
Tak – jedna tabliczka należy do producenta, druga – do salonu sprzedaży. W tym przypadku *prawdopodobnie* producentem jest Wolkenhauer.
Dzień dobry, szukam pianina dla syna do nauki gry oraz dla siebie do grania dla relaksu. Byłam zainteresowana tym pianinem , ale przeczytałam Pana opinię o zabytkowych pianinach do nauki gry i nie wiem, czy jest sens prosić specjalistę o przyjazd i obejrzenie pianina? Może lepiej od razu zrezygnować? Co Pan radzi?
Szanowny Panie, jeśli odnośnie mojego poprzedniego wpisu.Czy do nauki gry dla syna i incydentalnej gry dla mnie odpowiednie byłoby takie pianino: Zawsze marzyłam o zabytkowym pianinie, ale jeśli do nauki gry lepsza Legnica, nie będę dyskutować! 🙂
Szanowna Pani, wart uwagi jest zarówno jeden, jak i drugi instrument, więc i jeden, i drugi można obejrzeć ze specjalistą.
Bardzo dziękuję!
witam
prosze o wycene tego pianina
pozdrawiam
http:[tu był link]geo-p-bent-chicago-usa-orkiestrowe-1901r-i4603020738.html
Witam,
to tak nie działa.
Potrzebne są zdjęcia i opis. Jakie zdjęcia – wyszczególniłem na stronie.
Pozdrawiam.
Witam, mam do sprzedania XIX-wieczne pianino, wyprodukowane w Berlinie, tzw. 8 medali. Brakuje 2 z 4 świeczników. Po wykonaniu pełnej renowacji będzie sporo warte. Jak do tej pory włożyłem w nie 6000 PLN. Z powodów finansowych zmuszony jestem sprzedać je. Mieszkam pod Warszawą, osoby zainteresowane inwestycją proszę o kontakt na email [adres email].
Witam, od tego jest Giełda (link w czapce strony). Do tego, cieszę się, że informuje mnie Pan, ile będzie warte pianino. Jednak na tej stronie to JA informuję o wartości pianin, i tak już to pozostanie.
Dzień dobry.
Czy z Pana propozycji można rownież skorzystać kupując pianino? Na dniach wybieram sie na oględziny kilku sztuk dla dzieci i moze uda nam sie jakieś wstępnie wybrać. Zalezaloby mi na Pana komentarzu. Rownież dosadnym 😉
Dzień dobry,
pianina wyceniam bezpłatnie na potrzebę sprzedaży. Jeżeli chodzi o zakup pianina i sprawdzenie nadesłanych linków lub samych instrumentów (na żywo), jest to już inna usługa.
Dzień dobry. Mam zamiar kupić pianino, na którym okazjonalnie grywaliby goście, a równocześnie miałoby być ozdobą pokoju. Oto, co o nim wiem (z ogłoszenia i od właściciela):
Witam posiadam na sprzedaż pianino firmy J.P LINDNER SOHN STRALSUND antyczne produkcji niemieckiej. Pianino jest całe w oryginale posiada normalne ślady użytkowania ,
gdyż ma już swoje lata. Wszystko jest sprawne i grające. Pianino jest na płycie żeliwnej , ma piękne brzmienie . Może służyć do gry jak i do dekoracji mieszkania jako piękny antyk. Zapraszam do oglądania. Numer, który jest wewnątrz: 5905
http://olx pl/oferta/pianino-CID751-ID5EZ0d.html#a6213b0cdd
Oczywiście , można się targować 🙂
Miłego wieczoru wszystkim zyczę!
Dzień dobry, super. Proszę potem dać znać, czym skończy się sprawa i co powie stroiciel podczas strojenia pianina.
Gebr. Zimermann numer seryjny 272. Pianino koloru czarnego, przetarte narożniki, jeden nadgryziony niestety przez kota. Wymaga strojenia. Dwa klawisze nie wydają dźwięku, nie widać jednak żeby struny były zerwane – jestem laikiem.
czy temat jest wart poruszania?
Jaki temat?
powyższy 🙂 na temat pianina zimermann. Podam resztę danych jeżeli uważa Pan, iż jest wart poruszenia. Pozdrawiam. Marta
Ja nic nie uważam. Jeżeli chce Pani wycenić pianino, proszę o dostarczenie opisu i zdjęć wyszczególnionych powyżej oraz o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.
oddam za grosze pianino jest z 1856r zrobione w londynie jest do naprawy jest w polsce krakowie
Witam serdecznie pianino GEORG HOFFMANN BERLIN ,nr seryjny 2922,czarne z wierzchu na pewno do generalnego remontu,klawisze takze,prosze o orientacyjna wycene.
Witam, proszę uprzejmie o zapoznanie się z tekstem, który Pani komentuje.
Czy zajmujecie się również wystawianiem ekspertyz do likwidacji. Pozdrawiam
Nie.
Jest Pan nieprzyzwoicie dobry w swoim fachu – wnoszę po tym, co tu zastałam. I ta brzytwa literacka! 🙂 Wprawdzie napisał Pan, że nie zna nikogo, kto zamierzałby sprzedać Seilera, żeby kupić pianino o syfrowej jakości, więc zdaje się okażę się przypadkiem inauguracyjnym. Raz – nie mam na remont, dwa – za pół roku wyprowadzam się na drugi koniec Polski. Jak podliczę koszty owego raz i dwa, to ręce mi opadają aż do jądra ziemi 🙁
Ale w najbliższych dniach prześlę to wszystko, co wymagane – by mógł Pan wejrzeć okiem profesjonalisty i dokonać wyceny. Może uda się Panu utwierdzić mnie w przekonaniu, że w tym wypadku sprzedaż Seilera nie będzie grzechem ciężkim czyli śmiertelnym. Póki co pozdrawiam, pozostając pod nieustającym wrażeniem tej strony 🙂
Pianina syfrowe – dobre!!!
No cóż, Seilery różne bywają (chodzi o czasem beznadziejny stan zachowania, nie o jakość produkcji), natomiast “parapety” nigdy wyżej głowy nie skoczą, zawsze mają swój limit możliwości.
Tak więc nie tyle grzechem jest sprzedaż Seilera, ile zakup syfraka 🙂
Pozdrawiam również i dziękuję 🙂
Parapety … to nie brzmi dobrze. Mawia się np. “są ludzie i parapety” – co nie należy do komplementów. Jest też parapetówa, gdy upojeni % goście wymiotują po nowiutkim parkiecie. Chyba jeszcze to przemyślę.
W środowisku organistów “parapety” to keyboardy i wszystkie inne instrumenty na prąd. “Grać na parapecie”, “w kościele stoi parapet” itp. To może nie tyle znieważające określenie, co zabawne.
PS. Odnośnie tego, co na prawo: Czego brakuje na tej stronie. Brakuje mi wariantu odpowiedzi: WIĘCEJ JADU, AUTORZE!
Naprawdę, prosiłabym 🙂
Gdybym się spodziewał, że ktoś może wybrać taki wariant odpowiedzi, to od początku bym go w ankiecie uwzględnił. Teraz statystyka nie będzie już miarodajna 🙂
Witam!
proszę o wycenę pianina Ernst Bartholdt Stetin
Dzień dobry,
czy mógłby Pan wycenić pianino, które sprzedają:
http //olx pl/oferta/pianino-antyk-antyczne-przedwojenne
Podałam cenę 1.900 zł bazując na porównaniu cen innych, podobnych pianin.
Byłabym wdzięczna za pomoc.
Anna Kędzierska tel. 601 81 63 72
Dzień dobry,
proszę przeczytać, na czym polega wycena pianina.
Witam serdecznie
Bardzo proszę o pomoc w wycenie pianina podaję linka do zdjęć http: //tufotki. pl/9OOKL
jeżeli chodzi o historię pianina to nie było strojone od ok 15 lat posiadam je po dziadkach gra bardzo ładnie jeżeli chodzi o wady to w paru miejscach są ubytki lakieru iz trzech klawiszy zeszły płytki (wygląda jakby coś się odkleiło ).Na pianinie ostatni raz było grane ok 10 lat temu od tamtej pory nikt na nim nie gra . Bardzo proszę o wycenę jeżeli chodzi o czas sprzedaży to nie jest on bliżej określony bardzo mi pianino nie przeszkadza ale nie ukrywam , że chętnie je sprzedam.
Witam również,
a propos zdjęć – należałoby jednak zdjąć drzwi górne (górną przednią ściankę) i sfotografować mechanizm, struny i kołki ze zbliżeniem, w dobrej jakości, bo zdjęcia są za małe i zaszumione, nie da się ich powiększyć, a więc widać na nich tylko tyle, że “pianino jest pianinem”.
Co do opisu – niestety, nic z tego nie rozumiem. Słów wiele, treści mało. Od 15 lat niestrojone? A wcześniej jak – strojone co roku? Czy też od wielkiego dzwonu? To, że na pianinie od 10 lat nikt nie gra, oznacza tylko tyle, że pianino jest strasznie zaniedbane. Wady lakieru mnie nie interesują.
Z takich informacji wynika więc, że pianino jest “strasznie zaniedbane”, a więc nic nie warte, bo “strasznie zaniedbanych” pianin nikt dzisiaj nie kupuje. Być może jednak jest ono coś warte, ale, żeby to pokazać, trzeba odrobinę się wysilić…
Witam
Od 15 lat pianino stoi nie strojone a wcześniej było strojone gdyż mój dziadek na nim grał i cały czas nam koncertował więc było w ciągłej eksploatacji ( dodatkowo uczył moją ciotkę gry ) to ,że od 10 lat nikt nie gra to chodzi o to ,że już nikt nam tak nie koncertuje gdyż dziadek zmarł a tylko on tak potrafił grać reszta rodziny potrafi zagrać 100 lat bądź jakąś kolędę i nie gramy codziennie. Spróbuję wykonać zdjęcia takie jak Pan pisał lecz nie wiem jak zdjąć tą pokrywę .
Rozumiem. Mam zatem sugestię – proszę również (oprócz koniecznych zdjęć) nagrać filmik z brzmieniem wszystkich klawiszy pianina (od dołu do góry, białe i czarne). To pomoże ocenić, co zostało z jego brzmienia. Filmik można wrzucić na dropboxa, youtube itd.
Witam serdecznie.
Przesyłam link do galerii pianina wewnątrz u góry http: //tufotki. pl/7KauL
oraz filmik na , którym są nagrane dźwięki klawiszy
https: //youtu. be/RkF5hoQcDSE
Mam nadzieję, że wszystko zostało wykonane prawidłowo.
Pozdrawiam
O, tak. Jest całkiem nieźle. Pianino można będzie nastroić do kamertonu, choć raczej nie za jednym strojeniem, a za dwoma. Stan mechanizmu wydaje się być w miarę OK, ewentualnie do regulacji. Za to pianino można otrzymać kwotę rzędu 1200-1300 złotych. Sugeruję zacząć np. od 1600 i potem, jeżeli nie będzie odzewu i zainteresowania, stopniowo obniżać kwotę. Gdyby ktoś chciał wziąć pianino “od ręki za tysiąc”, nie będzie to zła kwota, bo terminowość w przypadku starych pianin często się nie zdarza – one mogą sprzedawać się latami bez większego powodzenia.
Pingback: Nie ma to jak być medium… | Ars Polonica
Witam wyceniam środki techniczne dla osoby prywatnej. Mam również pianino barthold stettin.nr 10487 powie mi pan/pani szacunkowa wartości.
Czy przeczytał/a pan/i to, co komentuje???
Pingback: Identyfikacja pianina | Ars Polonica
Dzień dobry, otrzymałam po rodzicach pianino
CARL MAND HOFLIEFERANT DER KAISERIN& KOENIGN z lat około 1860 bardzo trudno odczytać nr seryjny .Pragnę zapytać Pana jako wybitnego specjalisty czy ma sens renowacja pianina i jakie były by koszty Pańskiej ekspertyzy osobistej po oględzinach fizycznych.
Łącząc wyrazy szacunku Krystyna Bartkowska -Lis
Dzień dobry,
renowacja pianina ma sens tylko w jednym jedynym przypadku: jeżeli ktoś z tego pianina będzie korzystał. Teraz, nie kiedyś.
O pozostałych szczegółach odpisałem na maila.
Witam,
Czy spotkał się Pan kiedyś z pianinem z Calisii o nazwie “Polonez-Kalisz”?
Pozdrawiam
Witam,
tak, choć zapewne chodzi Panu o pianino “Polonez” – słowa “Kalisz” w nazwie nie było. Były to zwykłe Calisie, inaczej tylko nazwane.
Dzień Dobry! W dniu wczorajszym wysłałam do Pana 3 mail’e z opisem pianina i zdjęciami celem bezpłatnej wyceny, jednak później otrzymałam informację, że wiadomości nie zostały przekazane. Wiem, że czasami, pomimo takich komunikatów wiadomości dochodzą, więc proszę o informację, czy doszły. Mail’e były wysyłane z adresu: irzinka@tlen.pl i dotyczyły pianina CALISIA
Dzień dobry,
niestety, nie dostałem żadnego z 3 maili. Być może były one za duże – rozmiar wiadomości nie może przekroczyć 20MB.
ok wysle jeszcze raz :))
Witam czy spotkał sie Pan z pianinem o nazwie Ernst König na stemplu jest napisane MUSIKAUSSTELLUNG BERLIN 1898
Witam,
nie, takiego imienia + nazwiska brak w rejestrach budowniczych pianin i fortepianów. Być może był to sprzedawca, nie wytwórca pianina.
Proszę o informacje w sprawie wyceny akordeonu Paulo Soprani to 50 letni instrument może jakieś adresy gdzie mogę go sprzedać lub poznać wartość takiego instrumentu z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje o takim instrumencie.
wartość takiego instrumenu to 5000 zł ale by sprzedać za granicę trzeba mieć zezwolenie od konserwatora zabytków
Skoro wszystko już Pan wie, po co się pytać?
Poza tym, 50-letni instrument to NIE JEST zabytek.
No i zupełnie już poza tym: co ma wspólnego moja strona z wyceną akordeonów? Ludzie zdają się myśleć, że akordeon – to jakiś podgatunek pianina czy organów. Nic bardziej mylnego. Jeżeli akordeonistom organy i pianina są bliskie (bo własnego repertuaru brakuje i trzeba podkradać nam), to akordeon organistom i pianistom jest bardzo, bardzo daleki (bo nikt z nas nie sięgnie po muzykę na akordeon).
Więc proszę znaleźć stronę z “wycenami akordeonów”, o ile taka istnieje, i tam się pytać.
Witam
Dlaczego dyskryminuje Pan instytucje? Jaka dla Pana różnica, czy wycenia Pan dla mnie jako osoby prywatnej, czy dla mnie jako dyrektora domu kultury? Nie da się tego zrozumieć zwykła logiką.
Witam,
żadna instytucja mnie nie wspiera – więc dlaczego miałbym wspierać jakąś instytucję? Tym bardziej budżetową, którą i tak wspieram – chcę tego czy nie chcę – płacąc podatki?
Pingback: Profesjonalna wycena pianin | Ars Polonica
Ale ma Pan wymagania!
Łatwiej ten mebel przekazać w prezencie.
Jeszcze łatwiej wyrzucić z balkonu, skoro lubi Pani chodzić na skróty.
Jeżeli “operuje” Pan w okolicach Warszawy, w tym Legionowa ile kosztowałaby wycena pianina ((prod. W.Hoffmann nr 5331) do sprzedaży na zasadzie przyjazdu do Zegrza oraz dodatkowo odrębny koszt wystawienia ekspertyzy na piśmie dla potencjalnego klienta?
Henryk tel. 508-351-347
Jak na razie “operuję” jedynie w granicach własnego łóżka. Jakiekolwiek wyjazdy będą możliwe nie wcześniej, niż w połowie lata.
Pingback: O tych, co nie umieją czytać | Ars Polonica
Chciałbym sprzedać pianino Hugo Siegel Danzig 1875. Nieuzywane od wielu lat stoi w salonie jako eksponat klawisze nie stroją. Czy są kolekcjoneży takich instrumentów ?
Są, oczywiście. Jest ich co prawda niewielu – znacznie mniej, niż starych, nikomu niepotrzebnych, zaniedbanych pianin.
Witam, Czy pianino producenta C.J. Gebauhr z Konigsberga może nadawać się do nauki gry dla dziewczynki 15-letniej o wyjątkowym talencie muzycznym? To córka mojego kuzyna i myślę, żeby podarować jej to pianino. Stoi u nas w domu od wieków…Pozdrawiam
Wszystko zależy od stanu tego pianina. Powinien obejrzeć je stroiciel, który określi, czy pianino jeszcze do czegoś się nadaje.
Witam
Mam fortepian Af Girikowsky, ile on moze byc warty nigdzie ne moge znalesc zadnych informacji
Witam,
Proszę zapoznać się z tekstem, który Pani komentuje.
Witam,
przeczytałem informację, że usługa wycen jest odwołana – czy są szanse że zostanie przywrócona? Jeżeli tak to kiedy?
Witam. Tak, owszem, prawdopodobnie zaraz po świętach – jak tylko uporam się z nawałem pracy.
Dzień dobry,
mam pianino firmy Thurmer, nr seryjny 25416. Pianino działa i ma przyjemny dźwięk. Nie było używane przez ostatnich kilkanaście lat i jest pomalowane z zewnątrz farbą więc wymagałoby renowacji (dla wymagających estetów) i napewno strojenia. Jaka mogłaby być jego wartość?
Dzień dobry. Na podstawie takich informacji nie da się wycenić pianina. Proszę się zapoznać z komentowanym tekstem, żeby się dowiedzieć, co jest niezbędne do wyceny.
Witam,
Wysłałem email wraz ze szczegółami dotyczącymi pianin wraz z opłatą:)
Steinbach / J&J Hopkinson
Pozdrawiam