Prośba o wsparcie.

Szanowni Państwo,

Znany wielu nam osobiście pan Rościsław Wygranienko – muzyk, organista, stroiciel pianin i fortepianów, autor stron internetowych – zmaga się z olbrzymimi problemami zdrowotnymi i od stycznia walczy o życie na oddziale chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie.

Licząc się z tym, że zmagania o życie zakończą się sukcesem, przed panem Rościsławem – długi proces rehabilitacji i niemożliwość podjęcia się pracy zarobkowej. Już teraz rodzinne fundusze są nadwyrężone, choćby poprzez konieczne przyjazdy do Olsztyna i postój w tym mieście podczas odwiedzin Chorego. Wynika z tego, że nawet wyleczenie się nie spowoduje znacznego polepszenia poziomu życia, a proces rekonwalescencji bez wsparcia materialnego będzie niesłychanie utrudniony.

W imieniu swoim oraz Pana Rościsława Wygranienki apeluję o wsparcie jego powrotu do zdrowia.

Nie są potrzebne żadne wielkie kwoty – nie chodzi tu o opłatę leczenia czy specjalistycznej rehabilitacji (przynajmniej, na chwilę obecną nic o tym nie wiadomo). Chodzi o możliwość odpoczynku po odbyciu ciężkiej choroby.

Swój apel o zbiórkę funduszy poprzedzam własną wpłatą – uważam, że można za niewielką kwotę zrobić dobry uczynek dla człowieka, który poświęcił swoje życie muzyce i związanym z tym pasjom. Wspierał nas swoją wiedzą, prowadząc portal Ars Polonica – teraz my wesprzyjmy jego! Każda wpłata – nawet nieduża w porównaniu do naszych codziennych wydatków, pozwala wesprzeć człowieka, który tyle dobrego zrobił dla nas. Tym bardziej, że człowiek, który swoją prace opiera na zdolności manualnej, w chwili jej utraty jest naprawdę w fatalnym położeniu…

Podaję numer konta, na które można wpłacać pieniądze na leczenie p. Rościsława. W tytule przelewu proszę wpisać hasło “na leczenie”. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękuję w imieniu jak swoim własnym, jak i p. Rościsława Wygranienki.

Nr konta (mBank): 13 1140 2004 0000 3802 3783 5880 (Rostislaw Wygranienko)

Dziękuję i pozdrawiam,

Jakub Wysoczański
Jacek Wiśniewski (osoba kontaktowa: tel. 666 300 446)

Zapytania z wyszukiwarki, prowadzące na tę stronę:

 • ars stroiciel rościsław (5)

 1. Dzień dobry,
  bardzo sobie cenię profesjonalizm, wrażliwość i styl pisania pana Rostislawa Wygranienko, choć nie jestem muzykiem, a na stronę ars polonica trefiłem szukając informacji jak kupić pianino dla mojej córki.
  Chciałbym pomóc więc mogę tylko napisać, że 6 lipca 2013 roku byłem na rekolekcjach charyzmatycznych Jezus na stadionie, w trakcie których Jezus Chrystus mnie uzdrowił z bardzo dolegliwego bólu kręgosłupa i z wielu innych dolegliwości. Przez kilka sekund czułem miłość Boga. Dostałem nowe serce, serce z ciała. Na takich rekolekcjach Jezus uzdrawia z każdej choroby. Wystarczy przyjść. Nic nie jest ważne, bo Jezus powiedział “kto do mnie przyjdzie tego nie odrzucę”. Podaję przykładowy link do rekolekcji.
  http://www. ojciec…bashobora. pl

   • Dzień dobry,
    bardzo się cieszę, że Pan się czuje lepiej i zachował Pan dawny styl pisania mimo niełatwej sytuacji. Co do rekolekcji charyzmatycznych – ten czy inny charyzmatyk nie ma znaczenia – to Bóg wybiera sobie narzędzia (nieużyteczne) i to Bóg uzdrawia. Życzę powrotu do zdrowia i niech Pana Bóg błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *